شنبه, خرداد ۱۰, ۱۳۹۹

درباره کانون راه روشن

درباره کانون فرهنگی راه روشن

اگر از ابتدای سخن پرسیده باشید به نام خداوندی که با همگان مهربان است و با مهربانان مهربان تر

اگر درباره ما پرسیده باشید بیایید همینجا با هم قدم بزنیم و صمیمانه راه روشن دوستیمان را آغاز نماییم.

اگر از هدف ما پرسیده باشید و ما بخواهیم از لزوم تشکیل یک کانون فرهنگی ، یک سایت فرهنگی، و یا تشکیل کلاس های گوناگون برای رشد فکری جوان ایرانی سخنرانی کنیم، یا کتاب بنویسیم می توانیم طولانی ترین کتاب جهان را به شما تقدیم کنیم.

این یعنی اینکه ضرورت تشکیل این قبیل چیزها و این گونه کارها بر همگان واضح و مبرهن است .

اگر از حال ما پرسیده باشید خوبیم خدا را شکر .

از وقتی که خداوند منت بر سرمان نهاد و اشتیاق برپایی کانونمان را بر دلمان انداخت حال بسیار بهتری داریم.

اگر از کانونمان پرسیده باشید پس از تحقیق و بررسی و آزمون و خطاهای بسیار از تولد کانون

[در شهریور سال ۱۳۸۵ مصادف با میلاد جوان ترین امام شیعیان حضرت امام جواد(ع) ]

تا به حال به این نتیجه رسیده ایم که امروزه یک دختر و بانوی جوان مسلمان ایرانی از نظر متفکران دینی و علمی در جامعه اسلامی و جهانی در برابر خود ، خانواده ، جامعه نقش هایی دارد که باید به دنبال آن باشد.

اگر از چگونگی دستیابی نقش هایتان پرسیده باشید این جا است که پای فعالیت های کانون فرهنگی راه روشن به میان می آید.

ما شرایطی را فراهم کرده ایم که همان دختر و بانوی جوان مسلمان ایرانی در جو صمیمی و دوستانه بتواند با بالا بردن سطح اعتقادی، فرهنگی، علمی و هنری ، به آرامش درونی و شکوفایی بیرونی برسد ومایه مباهات خداوند بر فرشتگانش شود.

اگر از فعالیت های کانون فرهنگی راه روشن پرسیده باشید برگزاری کلاس هایی مثل :

آئین زندگی ،مهارت های اجتمای، مهندسی ذهن ، تربیت فرزند، تفسیر قرآن ، مترجمی زبان قرآن، شیعه شناسی، نهج البلاغه، کامپیوتر، سفره آرایی، آشپزی، نقاشی روی بوم، دسر و سالاد، خطاطی، سیاه قلم، خط در گرافیک ،مسابقه کتاب خوانی ،گل سازی و … با حضور اساتید مجرب، نتیجه تلاش های مستمر ما تا کنون است.

اگر از اشتیاق ما پرسیده باشید ملالی نیست جز دوری شما.

و اگر از همت خودتان پرسیده باشید این شور جوانی شما و این کانون فرهنگی راه روشن.

گزارش فعالیت‌های کانون فرهنگی راه روشن

کانون فرهنگی راه روشن با مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی با هدف آموزش و تربیت دختران و بانوان جوان یعنی همسران و مادران آینده و بالطبع بهسازی و تحکیم محیط خانواده با نگرشی دینی و اعتقادی و بر مبنای آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی (رحمه الله علیه) و آیه الله العظمی خامنه‌ای (حفظه الله تعالی) بر اساس روش‌های شناخته شده علمی و دینی، در سال ۱۳۸۵ با مدیریت سرکار خانم لوح موسوی (مبلغ و کارشناس علوم اسلامی) تأسیس و با تکیه بر الطاف خداوندی و عنایات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی) توانست در این مسیر مقدس و مهم که حساسیت‌ها و ظرافت‌های خاص خود را می‌طلبد قدم‌های بلند و تأثیرگذاری بردارد.

هم اکنون با گذشت ۱۲ سال فعالیت و پویایی، کانون دارای ۱۲ بخش مجزا، ۱۲ مدیر بخش و تعداد ۲۸ کارمند در سمت معاون و مسئولین ثبت نام و سایر امور، مشغول ارائه خدمات هستند. قابل ذکر است تعداد اساتیدی که دربخش‌های مختلف کانون مشغول تدریس می‌باشند بالغ بر ۱۱۰ استاد و مربی است.

حتما مستحضر هستند که کانون فرهنگی راه روشن، طی این سالها پیشرفت فزاینده و چشمگیری داشته که همه در سایه عنایت خداوند متعال، نظر اهلبیت (علیهم السلام)، مدیریت قوی، تلاش همکاران و استفاده از اساتید بسیار مجرب حاصل شده است.

هم اکنون در کانون فرهنگی راه روشن برای تمام سنین، بطور مجزا و جامع برنامه ریزی شده است و کلاس‌ها به لطف خدای سبحان با کیفیت بسیار بالا در حال انجام هستند. در حال حاضر تقریبا ۷۰ درصد مخاطبین کانون، خانمهای جوان از سن ۲۵ سال تا ۳۸ سال میباشند. لذا بخاطر استقبال خوب قشر جوان از کانون فرهنگی راه روشن،  مسئولین با همتی مضاعف، بخش‌های کاملا مجزایی را برای کانون طراحی کرده‌اند که شرح بسیار مختصری از آن‌ها در این گزارش مکتوب شده است.

خانواده

با هدف تحکیم بنیان خانواده ها به برگزاری همایش‌ها، کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی می‌پردازد .

  • دوره های اموزشی در بخش خانواده شامل :
  • دوره انتخاب همسر

طول دوره یکسال می‌باشد و جوان‌ها در طول یک دوره یکساله مهارتهای بسیاری را می‌آموزند که موجب بلوغ فکری، عقلی و عاطفی آن‌ها می‌شود. طولانی مدت بودن دوره‌ها حسن بسیار خوبی است چرا که به نهادینه شدن آموزه‌ها در مخاطبین منجر می‌شود  و بصورت یک مهارت کاربردی درمی‌آید.

قابل ذکر است این دوره‌ها که دوره‌های پیش از ازدواج هم نامیده میشوند برای دختران دهه شصت و هفتاد به تفکیک برگزار می‌شود و با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شده است.

بحمدلله این دوره یکساله هم اکنون با تعداد ۳۰ نفر در حال  برگزاری است.

استاد این دوره سرکار خانم شفاعت زاده کارشناس ارشد مشاوره و متخصص در حوزه ازدواج هستند که در امر واسطه گری ازدواج هم سوابق اجرایی خوبی دارند.

  • دوره نوعروسان

دوره نوعروسان-1

دوره نوعروسان-2

این دوره ویژه دختران عقد کرده و نیز نوعروسانی می‌باشد که تازه زندگی مشترک  خود را آغاز کرده‌اند. در این دوره‌ها که دو ونیم ماه بطول می‌انجامد، هر انچه را که یک نوعروس نیاز دارد به او آموزش می‌دهند.

سرفصل‌های آموزشی نوعروسان شامل مسائل روانشناسی، مسائل دینی، اجتماعی، هنری و مهارت‌های زندگی می‌باشد.

ضمنا سه جلسه آموزش زوج (عروس و داماد) هم جزو سرفصل‌های آموزشی نوعروسان می‌باشد که شامل تعامل با همسر و تعامل با خانواده همسر و مسائل بارداری است.

مدرسین این دوره اساتید مجربی هستند که هر کدام مبحث خاصی را آموزش می‌دهند. از جمله: سرکارخانم پرتو اعلم (تفاوت‌های زن و مرد)، سرکار خانم فنایی (روانشناسی)، سرکار خانم قادری (مباحث جنسی)، سرکارخانم باقری(طب سنتی)، سرکار خانم روشنی کوشا (پزشکی) و … .

این دوره ها هر چهارماه یکبار و با حضور میانگین ۴۰ تا ۶۰ نفر برگزار میشوند.

بخش خانواده: 33504635       بخش مشاوره: 33136798